Reklama

Reklama

Festiwal "Słońce w Każdym" z wsparciem od miasta

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 07:25
Autor:

Festiwal "Słońce w Każdym" z wsparciem od miasta - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Prezydent Michał Litwiniuk udzielił dotacji Stowarzyszeniu „Wspólny Świat" na organizację festiwalu "Słońce w Każdym".

Reklama

Festiwal „Słońce w każdym"  to inicjatywa stowarzyszenia „Wspólny Świat" w Białej Podlaskiej, mająca na celu organizację wydarzenia artystycznego - festiwalu twórczości osób z niepełnosprawnościami adresowanego do szerokiego grona odbiorców.

Celem inicjatywy jest  włączenie osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w działania kulturalne  i  pokazanie, że autyzm nie ogranicza nikogo w artystycznych działaniach, a  osoby z autyzmem mogą rozwijać swoje pasje artystyczne, realizować się w działaniu twórczym i być inspiracją dla pozostałych. - mówi Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

 Prezydent Litwiniuk podpisał umowę dotyczącą udzielenia dotacji podmiotom działającym w sferze pożytku publicznego na wspieranie realizacji zadań w zakresie kultury. Oferta złożona została przez Stowarzyszenie „Wspólny Świat" w trybie konkursowym.

Wspólny Świat to jedna z wizytówek Białej Podlaskiej. Wspieramy panią prezes Annę Chwalek i jej niezrównany zespół, a przede wszystkim podopiecznych - dzieci i młodzież autystyczne oraz ich rodziny. Podpisałem  z Anną Chwalek umowę na organizację Festiwalu Słońce w każdym. To 7000 zł dotacji. Również rok temu przyznaliśmy ją stowarzyszeniu, z powodu pandemii Festiwal nie mógł się jednak odbyć. Mamy wszyscy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. Festiwal twórczości osób z niepełnosprawnościami jest adresowany do szerokiego grona odbiorców. Takie wydarzenia uwrażliwiają nas, byśmy mogli dostrzec słońce w każdym. To, jak szybko będziemy eliminować bariery mentalne, zależy właśnie od nas - mówi prezydent

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.