Reklama

Reklama

Lekarz walczy o ułaskawienie za seks z 14-latką. Sąd mówi "nie"

Opublikowano: pt, 15 sty 2021 08:49
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Lekarz walczy o ułaskawienie za seks z 14-latką. Sąd mówi "nie" - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej jest przeciwny prośbie lekarza Macieja T. o ułaskawienie przez prezydenta RP. Doktor został skazany za molestowanie 14-latki. Czeka na odsiadkę.

Reklama

6 października ub.r. Sąd Okręgowy w Lublinie prawomocnie skazał Macieja T. na 2 lata więzienia. Utrzymał w mocy orzeczenie I instancji, czyli bialskiego Sądu Rejonowego, który uznał lekarza winnym "wielokrotnego kontaktowania się z małoletnią za pośrednictwem portalu internetowego i składania jej propozycji obcowania płciowego, poddania się i wykonania innych czynności seksualnych oraz zmierzania do ich realizacji."

Ponadto Maciej T. został uznany winnym tego, że w dniach 15 lipca, 17 lipca i 19 lipca 2018 r. doprowadził dziewczynę do poddania się innym czynnościom seksualnym, zaś w dniach 17 i 19 lipca 2018 r. doprowadził do wykonania przez nią "innych czynności seksualnych".

Obrońcy lekarza od razu po prawomocnym wyroku wystąpili z wnioskami o kasację od orzeczenia sądu odwoławczego oraz o ułaskawienie i odroczenie wyroku. Bialska adwokat Urszula Chorąży wskazywała jako argumenty na korzyść jej klienta: dużą aktywność nieletniej oraz posługiwanie się przez nią fałszywymi danymi, jakoby była pełnoletnia. 8 grudnia Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej postanowił odroczyć wobec Macieja T. wykonanie kary pozbawienia wolności do dnia 21 kwietnia 2021 r. Uwzględnił "sytuację osobistą i rodzinną skazanego". Decyzją bialskiego sądu byli zbulwersowani matka poszkodowanej dziewczyny oraz jej pełnomocnik.

- Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej zaskarżyła postanowienie miejscowego Sądu Rejonowego w przedmiocie odroczenia kary pozbawienia wolności orzeczonej wobec Macieja T. - poinformowała nas bialska prokurator rejonowa Edyta Winiarek.

W ubiegłą środę Magdalena Dobosz, st. inspektor biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie wyjaśniła nam, że nie wyznaczono jeszcze terminu rozpoznania zażalenia prokuratury na postanowienie o odroczeniu wykonania kary pozbawienia wolności.

- Odnośnie posiedzenia dotyczącego rozpoznania prośby o ułaskawienie, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej wydał opinię negatywną – stwierdziła st. insp. Magdalena Dobosz.

Adwokat Urszula Chorąży powiedziała nam, że jeszcze nie otrzymała pisma informującego o wyniku niejawnego posiedzenia sądu w sprawie zaopiniowania prośby o prezydenckie ułaskawienie.

- Nie kończy to naszych starań o akt łaski dla naszego klienta – podkreśliła prawniczka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.