Reklama

Reklama

Poślizg z odsiadką. Kolejny wniosek bialskiego lekarza o odroczenie kryminału

Opublikowano: śr, 21 kwi 2021 05:09
Autor:

Poślizg z odsiadką. Kolejny wniosek bialskiego lekarza o odroczenie kryminału  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Sąd rozstrzygnie, czy za więzienne kraty pójdzie Maciej T., bialski lekarz skazany za seksualne wykorzystanie 14-latki.

Reklama

Najpierw w lutym 2020 r. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uznał lekarza neonatologa winnego tego, że w lipcu 2018 roku "w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru wielokrotnie kontaktował się z małoletnią za pośrednictwem portalu internetowego i składał jej propozycje obcowania płciowego, poddania się i wykonania innych czynności seksualnych oraz zmierzał do ich realizacji".
Ponadto sąd uznał Macieja T. winnym tego, że także wtedy doprowadził dziewczynę do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz doprowadził do wykonania przez nią "innych czynności seksualnych". Za te czyny sąd wymierzył mężczyźnie karę 2 lat pozbawienia wolności.
Orzekł także wobec Macieja T. środek zabezpieczający, czyli terapię psychologiczną oraz środek karny, czyli zakaz wykonywania zawodu lekarza w swojej specjalności oraz wykonywania wszelkiej działalności związanej z leczeniem małoletnich na okres 3 lat. Ponadto sąd orzekł wobec oskarżonego zakaz kontaktowania się z oskarżycielką posiłkową bezpośrednio, telefonicznie, listownie oraz za pośrednictwem Internetu oraz zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów przez okres 5 lat.
Obrońcy doktora wnieśli apelację, ale w październiku 2020 r. Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. Po dwóch miesiącach bialski Sąd Rejonowy niespodziewanie uwzględnił wniosek lekarza o odroczenie kary do 21 kwietnia 2021 r., gdyż osadzenie go w więzieniu pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny "zbyt ciężkie skutki".
W reportażach, m.in. w "Interwencji" Polsatu, matka pokrzywdzonej ujawniła swoje i córki obawy przed skazanym oraz mówiła o próbach samobójczych dziewczyny. Zapytaliśmy rzecznik Sądu Okręgowego o to, kiedy zostanie rozpatrzony kolejny wniosek o odroczenie wykonywania kary przez Macieja T. Pytaliśmy też, czy Sekcja Wykonywania Orzeczeń Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej skierowała do skazanego wezwanie do stawienia w Zakładzie Karnym oraz czy skazany już zapowiedział, że nie może odbywać kary od 21 kwietnia.

– Został złożony kolejny wniosek o odroczenie wykonania kary wobec Macieja T. Termin posiedzenia to 27 kwietnia. Nie kierowano do skazanego wezwania do stawienia w ZK, bowiem trwa okres odroczenia. Skazany nie ma możliwości nieformalnego "zapowiadania", że nie może odbywać kary. Sąd takich informacji nie gromadzi z powodu braku trybu – wyjaśniła nam sędzia Barbara Markowska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.