Reklama

Reklama

Zastępca wójta gm. Biała Podlaska, urzędnicy z Urzędu Gminy i Miasta zastrzymani przez CBA

Opublikowano: czw, 22 kwi 2021 05:58
Autor: | Zdjęcie: CBA

Zastępca wójta gm. Biała Podlaska, urzędnicy z Urzędu Gminy i Miasta zastrzymani przez CBA - Zdjęcie główne

foto CBA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Ustalenia śledczych wskazują, że urzędnicy przekazywali przedsiębiorcom informacje poufne dotyczące planowanych inwestycji - podaje CBA.

Reklama

 

 

- Ustalenia śledczych wskazują, że urzędnicy przekazywali przedsiębiorcom informacje poufne dotyczące planowanych inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej, w tym przebudowy i remontu dróg, zatok autobusowych, ścieżek rowerowych. Wszystko wskazuje na to, że faworyzując oferentów uzgadniali z nimi opis przedmiotu zamówienia, kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji oraz wymagania związane z planowanymi zadaniami, stawiając ich w uprzywilejowanej pozycji względem innych potencjalnych wykonawców. Działali tym samym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez firmy, które dzięki temu wygrywały przetargi. W sprawie badany jest okres od lutego do lipca 2020 roku - podało dziś CBA.

 

Wśród zatrzymanych znaleźli się zastępca wójta Gminy Biała Podlaska, inspektorzy ds. inwestycji drogowych Urzędu Gminy Biała Podlaska oraz Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz trzej lokalni przedsiębiorcy. Przeszukano ich miejsca zamieszkania, siedziby firm, miejsca zatrudnienia.

 

- Urzędnicy usłyszeli w prokuraturze zarzuty nadużycia uprawnień służbowych oraz ujawniania nieuprawnionym osobom informacji. Pozostali podejrzani usłyszeli zarzuty nakłaniania urzędników do  nieuprawnionego udzielania informacji i nadużycia uprawnień służbowych w związku z  planowanymi i prowadzonymi postępowaniami o udzielanie zamówień - podaje CBA.

 

Sprawę dziś rano skomentował rzecznik prasowy bialskiego Urzędu Miasta.

 

Zatrzymany został jeden wieloletni pracownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, który odpowiada za nadzór nad przygotowaniem przetargów, ich przebiegiem i realizacją inwestycji. Inspektor, któremu przedstawiono zarzuty, pracuje w urzędzie od 1999 roku i jest jednym z ponad 200  pracowników magistratu. Do chwili obecnej prezydent Białej Podlaskiej nie otrzymał oficjalnej informacji od CBA o zarzutach wobec pracownika - tłumaczy Gabriela Kuc-Stefaniuk

 

Wiesław Panasiuk, wójt gm. Biała Podlaska, powiedział nam, że zaszokowało go jednodniowe zatrzymanie przez CBA zastępcy oraz pracownika urzędu.

-To było całkowite zaskoczenie. Wiadomość o działaniach służb była jak grom z jasnego nieba na wiosnę. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa dokładnie sprawdzała w naszym urzędzie stan finansów i zamówienia publiczne. Wszystko było OK. Zaskoczeniem było zainteresowanie służb naszymi inwestycjami, których dużo zrealizowaliśmy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.