Podejrzany o kradzież z włamaniem do domu krewnej

kultura Łupem sprawcy padła karta bankomatowa oraz kody dostępu. Z konta pokrzywdzonej sprawca przelał ponad 3.5 tys. zł.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Opublikowano: 21 lipca 2020 07:58 | Aktualizacja: 21 lipca 2020 07:58

Do zdarzenia doszło w połowie lipca br. na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego. Jego łupem padła karta bankomatowa oraz kody do autoryzacji przelewów bankowych. Po tym „amator cudzego mienia” wykonał przelewy z konta pokrzywdzonej. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Pod koniec czerwca mężczyzna odpowiadał bowiem za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. Wówczas został też objęty dozorem Policji.

26-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.