19-latek z gminy Leśna Podlaska zatrzymany. Potrącił pieszego i uciekł

wiadomosci Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie poszkodowanemu pomocy odpowie 19-latek. W sobotni wieczór potrącił pieszego, który w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku.

KWP w Lublinie

Opublikowano: 15 października 2020 07:02 | Aktualizacja: 15 października 2020 08:41

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 20:00 w miejscowości Ludwinów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 36-letni pokrzywdzony, który najprawdopodobniej leżał na jezdni został przejechany przez kierującego samochodem. Niestety kierowca nie zatrzymał się by udzielić pomocy pieszemu. Pomimo reanimacji 36-latek zmarł.

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania kierującego samochodem. Tego samego wieczoru ustalili że w zdarzeniu uczestniczył pojazd marki audi A4. Mundurowi odnaleźli uszkodzone auto.  Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podrożała nim para 19-latków. Obydwoje byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Osoby te zatrzymane zostały do wyjaśnienia.

 

W trakcie prowadzonych czynności policjanci janowskiego komisariatu potwierdzili, że w chwili zdarzenia pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec młodzieńca środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Odpowiadał będzie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym  oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Zarzuty usłyszała też 19-letnia mieszkanka gminy Łosice, która odpowiadać będzie za nieudzielenie pomocy. W jej przypadku Prokurator zastosował dozór. O dalszym losie nastolatków zdecyduje Sąd.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.