Mieszkaniec Białej Podlaskiej nielegalnie pędził alkohol

Zabezpieczono aparaturę do nielegalnej produkcji alkoholu | foto KWP Lublin

wiadomosci Bialska policja zatrzymała 58 - letniego mężczyznę, który nielegalnie wyrabiał alkohol.

BSP/KWP Lublin

Opublikowano: 13 września 2020 09:42 | Aktualizacja: 13 września 2020 09:42

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bialskiej komendy na podstawie własnych ustaleń zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o  nielegalną produkcję alkoholu. W piątek funkcjonariusze weszli na teren jego posesji. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawnili aparaturę oraz przyrządy do produkcji alkoholu etylowego. Znaleźli tam również 17 litrów gotowego alkoholu. Sprzęt został zabezpieczony przez policjantów.

58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.