Szukasz sprzętu na budowy? Pomoże Ci widlak terenowy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szukasz sprzętu na budowy? Pomoże Ci widlak terenowy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Branża budowlana to jedna z najbardziej wymagających branż. Tutaj nie można pozwolić sobie na błędy. Każde opóźnienie bywa liczone w tysiącach, jeśli nie dziesiątkach tysięcy złotych.

 Właśnie dlatego tak ważny jest sprzęt, który wybierasz do swojej firmy. Musi być wydajny, a do tego uniwersalny. Ważne, aby sprawdzał się w każdych warunkach, ale przy tym był ekonomiczny. Taki właśnie jest widlak terenowy.

 

Dlaczego wózek widłowy?



Tradycyjne, czołowe wózki niewiele mają wspólnego z pracą na placach budowy. Zajmują się raczej obsługą magazynów, dostaw, czy kompletowaniem zamówień. Skąd zatem pomysł, aby urządzenie tego typu pomagało na wymagających terenach budowy?



Wózki widłowe terenowe to pojazdy, które znacząco różnią się od zwykłych widlaków. Jak wskazuje ich nazwa, powstały, aby radzić sobie z jazdą w znacznie trudniejszych i bardziej wymagających warunkach.



Poza niebywałymi możliwościami jezdnymi oraz dużym udźwigiem maksymalnym, widlaki terenowe posiadają jeszcze jedną bardzo istotną umiejętność. Dzięki wykorzystaniu dodatkowego, wymiennego osprzętu w szybki sposób wózek widłowy można zamienić w minikoparkę, dźwig czy nawet pług śnieżny. Niewielki rozmiar urządzenia (w porównaniu ze standardowymi urządzeniami budowlanymi) oraz jego wielofunkcyjność i wielozadaniowość - to atuty, które sprawiają, że widlak terenowy idealnie sprawdza się w pracach budowlanych.


Jak porusza się widlak terenowy?

 


Wszystkie wózki widłowe terenowe ze względu na charakter swojej pracy oraz oczekiwaną po nich dużą efektywność, posiadają napęd spalinowy. Jednak nie tylko napęd spalinowy pozwala im się z powodzeniem poruszać po trudnym terenie. Odpowiadają za to:

  - zastosowany w wielu modelach urządzeń tego typu - napęd na 2 osie;
  - duże solidne opony z głębokim bieżnikiem, które zapewniają lepszą przyczepność;
  - montaż większych opon na przedniej osi, oraz mniejszych na tylnej - dzięki czemu urządzenia dobrze radzą sobie zarówno z położonymi pod kątem podjazdami, jak i pokonywaniem terenów grząskich.



Dzięki wszystkim wymienionym powyżej czynnikom, widlaki terenowe z łatwością:

    - pokonują przeszkody;
    - jeżdżą po pagórkach oraz w górę wzniesień;
    - poruszają się po nierównym terenie (piasek, żwir, wyboiste drogi dojazdowe); radzą sobie nawet z podmokłym i błotnistym terenem.
Co oznacza, że urządzenia tego typu radzą sobie w każdych warunkach.

 


Widlak terenowy na budowie


Do czego przyda się widlak terenowy na budowie? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Jednak możliwości wózka terenowego wykorzystać można z powodzeniem już na etapie gromadzenia zamówień i odbierania zamówień dostarczanych na budowę. Na kolejnym etapie widlak sprawdza się jako wydajne i szybkie urządzenie do transportowania materiałów budowlanych. Ciężkie palety z cegłami czy pustakami w mgnieniu oka trafią na właściwe miejsce.


Co w przypadku, gdy potrzebny jest transport sypkich produktów, takich jak żwir czy piasek? Z tym również poradzą sobie wózki widłowe terenowe. Wystarczy zamiast wideł wybrać jedną z łatwo dostępnych na rynku łyżek. Tak samo w przypadku ładunków o nietypowym kształcie, takich jak np. beczki - tradycyjne widły zamienić można na odpowiednio dobrane chwytaki, które pozwolą bezpiecznie przenieść sprzęt czy elementy. A dzięki dużej wysokości podnoszenia uniesie je na wymaganą wysokość.



Ale to nie wszystko! Widlak terenowy poradzi sobie także z uprzątnięciem placu po zakończonej budowie, zgarnie niepotrzebny gruz, czy ziemię wokół terenu. Natomiast o innych zastosowaniach widlaków terenowych (nie tylko w budownictwie) więcej dowiesz się tutaj.


Co potrafi wózek terenowy?

 


Wózki widłowe terenowe mają różne parametry - w zależności od konkretnej marki i modelu. Najbardziej wydajne maszyny mogą pochwalić się udźwigiem do aż 10 ton. Wysokość podnoszenia w tych pojazdach wynosi standardowo kilka metrów (zazwyczaj około 3-5 metrów).


Natomiast wspomnieć należy z pewnością o prędkości maksymalnej, jaką mogą rozwijać wózki widłowe terenowe, a która oscyluje w granicach do 30 km/h. Dzięki temu pojazdy szybko i sprawnie poruszają się nawet na dużych placach budowy lub też pomiędzy nimi.


Ile kosztuje wózek terenowy?

 

Zakup terenowego wózka widłowego to dość spora inwestycja, jednak biorąc pod uwagę jego uniwersalność oraz wielofunkcyjność, może ona przynieść zdecydowanie wiele korzyści. Cena zakupu widlaka to około 120 000 złotych. Warto przed zakupem, zapytać u dealera o możliwość rozłożenia płatności na raty czy też inne możliwości finansowania.
Jeśli natomiast, pod względem ceny, wózek widłowy terenowy jest zdecydowanie poza Twoim zasięgiem, spróbuj wyszukać oferty na używane widlaki terenowe. W zależności od roku produkcji oraz stanu technicznego używany sprzęt może być nawet do 50% tańszy od nowego pojazdu prosto z salonu. A to naprawdę okazyjna cena!


Podsumowanie


Wózek widłowy terenowy to bardzo dobry i wydajny sprzęt, który sprawdzi się w wielu różnorodnych czynnościach podczas pracy na budowie. Jego obsługa jest łatwa, a zabudowana kabina chroni operatora przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli szukasz wydajnego urządzenia do pracy w branży budowlanej, pomyśl o korzyściach jakie daje Ci wózek widłowy spalinowy.

Atrakcyjne oferty nowych, markowych wózków widłowych terenowych znajdziesz na: www.lemarpol.eu/oferta/wozki-widlowe-terenowe.
A jeśli chcesz porównać je z używanymi wózkami, sprawdź tutaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE